Nejoblíbenější německá elektrokola v BIKEWAY předáváme zákazníkům již od roku 2010 – s elektrokoly Kalkhoff máme vynikající zkušenosti – elektrokola Kalkhoff mají mimořádně kvalitní baterie, které umožňují skutečně dlouhý dojezd a známá jsou také pro skvělé jízdní vlastnosti a spolehlivost.

Elektrokola Kalkhoff jsou u nás skladem, k dispozici máme mnoho testovacích elektrokol – patříme mezi největší testovací centra a prodejce Kalkhoff v ČR a samozřejmostí je speciální diagnostické vybavení pro pohon IMPULSE přímo na naší prodejně.

 

IFrameJak si vybrat kvalitní elektrokolo na míru?

Při výběru elektrokola jistě máte představu, jaké parametry by mělo Vaše nové elektrokolo splňovat – jaký by mělo mít pohon, jak daleko by Vám mělo pomoci dojet, jaký tvar rámu preferujete a očekáváte výborné reference na elektrokolo a možnost si jej před nákupem vyzkoušet.

Právě osvědčenost, kvalitu, variabilitu a neobvykle široký výběr elektrokol můžete očekávat od úspešného německého specialisty na elektrokola s vynikajícími recenzemi v nezávislých testech – Kalkhoff. Značku elektrokol Kalkhoff si každý rok v Evropě zvolí desetitisíce zákazníků – i díky vynikajícím hodnocením v testech elektrokol patří firmě Kalkhoff první pozice v prodeji elektrokol v Německu.

Elektrokola Kalkhoff jsou vyvíjena a kompletována v německém Cloppenburgu a i díky tomu každý rok představuje nejmodernější špičková elektrokola po technické i designové stránce.

Stejně je tomu i u nabídky elektrokol 2015: nabídce pohonů dominuje mnohokrát oceněný středový pohon Impulse II, dále jsou elektrokola Kalkhoff dodávány s motory Bosch, Xion a Groove.

Nabídka baterií je rovněž mimořádná ve srovnání s konkurencí: pro spolehlivě dlouhý dojezd je vynikající volbou baterie Impulse o kapacitě baterie 17 Ah - za optimálních podmínek umožňuje dojezd 205 km.

Přehled námi nabízených elektrokol naleznete zde.

Jak vybrat elektrokolo – nejdůlěžitější kritéria: 

DOJEZD ELEKTROKOLA (KAPACITA BATERIE)
VÝSLEDKY NEZÁSVISLÝCH TESTŮ
CENA ELEKTROKOLA
POZICE MOTORU
VÝROBCE POHONU
DESIGN ELEKTROKOLA
ZNAČKA ELEKTROKOLA
MOŽNOST VYZKOUŠENÍ
URČENÍ ELEKTROKOLA
VYBAVENÍ ELEKTROKOLA

 


 

DOJEZD ELEKTROKOLA

Plánujete-li jezdit s Vaším elektrokolem daleko nebo chcete-li jistotu, že Vašemu elektrokolu nedojde v polovině výletu baterie, pak zvolte elektrokola se středovým pohonem IMPULSE II.

S většinou dodávaných baterií ujedete přes 100km, se 17Ah baterií pohonu Impulse dokonce přes 200km - v tomto směru jsou elektrokola Kalkhoff skutečně mimořádná: o tom, že použité baterie jsou skutečně kvalitní svědčí řada nezávislých testů, naše dlouhodobé zkušenosti s elektrokoly Kalkhoff a také reálné reference našich zákazníků.

Doba dobíjení těchto baterií je průměrně 5 hodin a je u nich výrobcem deklarováno 1100 plných dobíjecích cyklů. Náhradní baterie jsou samozřejmě u výrobce k dispozici – nicméně, přestože dodáváme elektrokola Kalkhoff od roku 2010, doposud jsme neměli žádnou objednávku náhradní baterie z důvodu snížení kapacity baterie.

U každého elektrokola Kalkhoff je uvedena kapacita baterie, se kterou je dodáváno. Tento údaj platí při nejnižším stupni podpory, optimálních podmínkách a plně nabité nové baterii.

Elektrokola s pohonem IMPULSE II:

Kapacita baterie Dojezd elektrokola
17 Ah (612 Wh) 205 km
14,5 Ah (540 Wh) 170 km
11,0 Ah (400 Wh) 135 km

 

Skutečný dojezd, kterého lze s baterií elektrokola v reálném provozu dosáhout, závisí na řadě různých faktorů. Skutečný dojezd baterie závisí na několika různých faktorech:

 • Způsob jízdy: Významným faktorem, který u elektrokol způsobuje rozdíly ve spotřebě energie, je způsob jízdy, respektive síla přenášená jezdcem do pedálů. Jestliže je šlapání nerovnoměrné, dochází proudovým rázům (špičkám), které vedou k výraznému zvýšení spotřeby.
 • Terén: Jízda v horském terénu s elektrokolem je energeticky náročnější než jízda po rovině. Totéž platí pro silný protivítr. Chcete-li zachovat rychlost, musíte vynaložit více síly a energie.
 • Režim podpory: Elektrokolo nabízí různé režimy podpory. Čím větší podporu využíváte, tím více energie je zapotřebí a tím vyšší je i spotřeba.
 • Stav baterie: Baterie postupem času ztrácí kapacitu. Informace o životnosti baterie naleznete v návodu k obsluze. U baterií elektrokol Kalkhoff je deklarováno 1100 plně nabitých cyklů.
 • Okolní teplota: Při parkování elektro kola v chladné garáži se může kapacita baterie snížit až o 20%. Baterii je lepší uložit při pokojové teplotě. 
 • Technický stav elektro kola: Dbejte na správný tlak v kolech. Jestliže pojedete s příliš nízkým tlakem vzduchu, valivý odpor se může výrazně zvýšit! To platí především na hladkém podkladu, např. na asfaltu. Pokud je podklad nerovný, jako např. polní cesta či štěrk, může nepatrná redukce tlaku vzduchu vést k menšímu valivému odporu. Současně však stoupá riziko defektu pláště. Dojezd také klesá, pokud brzdy dřou, i když je právě nepoužíváte.
 • Celková hmotnost elektro kola: Zvýšená celková hmotnost (= hmotnost jízdního kola + hmotnost jezdce + hmotnost zátěže) snižuje dojezdovou vzdálenost. Nárůst hmotnosti o 10 kg může zvýšit spotřebu až o 10 %. 

 


 

VÝSLEDKY NEZÁVISLÝCH TESTŮ

Elektrokola Kalkhoff často vítězí v nezávislých evropských testech uznávaných odborných organizací nebo magazínů jako například ExtraEnergy.org, ElektroRad, Trekkingbike a ÖKO-TEST.

Z  testů elektrokol Kalkhoff vybíráme:

ElektroRad (01/2015) – Elektrokolo Kalkhoff Agattu Premium Impulse 2015 – v testu byl oceněn zejména dlouhý dojezd elektrokola a univerzálnost elektrokola – je vhodné jak do města, tak na trekingové výlety. Motor elektrokola „běží tiše a lehce“, elektrokolo je díky použitým technologiím velice komfortní. Celkové hodnocení: „Velice dobré„.

ExtraEnergy.org (01/2014)  - Elektrokolo Kalkhoff  Agattu Impulse 8R HS 2014 - elektrokolo hodnoceno jako „velice dobré“ v kategorii komfortních/městských elektrokol. Test ocenil zejména: dlouhý dojezd elektrokola, velice komfortní jízdní vlastnosti elektrokola a perfektní podporu motoru. Souhrnný verdikt testu: „Cyklistika nemůže být více komfortnější než s tímto elektrokolem

ExtraEnergy.org (01/2014)  - Elektrokolo Kalkhoff Endeavour Impulse S 11 2014 - Vítěz testu v kategorii Volnočasové/silniční sportovní elektrokolo. Toto rychlé elektrokolo (s podporou pohonu do 45 km/h) bylo zejména vyzdviženo pro: dobrý poměr hodnota/cena, nízkou hmotnost, silný pohon.

ExtraEnergy.org (01/2014)  - Elektrokolo Kalkhoff Tasman Classic Impulse 8R 2014 – elektrokolo hodnoceno jako „velice dobré“ v kategorii komfortních/městských elektrokol. Při testování na tomto elektrokole nejvíce zaujaly velice komfortní jízdní vlastnosti, retro styl a vynikající vlastnosti motoru.

E-Bike Das Pedelec Magazine (02/2014) – Elektrokolo Kalkhoff Agattu Premium Impulse 8R 2014 – pohon IMPULSE II oceněn jako nejlepší mezi testovanými systémy. Výsledkem testu bylo následující hodnocení elektrokola: „Bezpečné zacházení a dobrá ergonomie elektrokola. Pohon a řazení v zadním náboji jsou v perfektním souladu. Dlouhý dojezd.

ElektroRad (03/2013) – Elektrokolo Kalkhoff Impulse i8R HS – testující ohodnotili toto elektrokolo následovně: Kalkhoff mistrně kombinuje jízdní vlastnosti a systém pohonu elektrokola; je skvělé pro každodenní použití a trekingové jízdy. Elektrokolo bylo označeno jako Nejlepší koupě, pokud jde o hodnotu za cenu.

ÖKO-TEST (03/2013) – Elektrokolo Kalkhoff Impulse 8C 8-G Nexus - Vítěz testu (více zde)

ExtraEnergy.org (08/2012) - Elektrokolo Kalkhoff Impulse XXL 8C - Vítěz testu

ElektroRad (05/2012) – Elektrokolo Kalkhoff Sahel Compact - Vynikající (v testu 4 zvláštních kol jediné eletrokolo s výsledkem Vynikající)

 


 

CENA ELEKTROKOLA

 

Aktuální ceny elektrokol jsou vždy uvedeny v e-shopu BIKEWAY.

V BIKEWAY garantujeme nejnižší cenu elektrokola Kalkhoff na českém trhu – v kombinaci se službami, které v souvislosti s elektrokoly Kalkhoff poskytujeme, se vždy jedná o vynikající nabídku.

Jak dokládají výše uvedené testy, poměr hodnoty a ceny je u elektrokol Kalkhoff více než výborný!

 


 

UMÍSTĚNÍ POHONU

Pohonný systém elektrokola se skládá z motoru, řídící elektroniky a baterie.

Poloha motoru na kole zásadně ovlivňuje jízdní vlastnosti elektrokola. Elektrokola Kalkhoff jsou dodávána se středovým pohonem Impulse. Všechny dlouhodobé poznatky a zkušenosti, které s elektrokoly máme, potvrzují, že motor ve středu elektrokola je nejlepší řešení, pokud jde o jízdní vlastnosti elektrokola a obecně je středový pohon trendem u všech úspěšných výrobců elektrokol.

Středový motor Impulse

 • Optimální rozložení hmotnosti díky střednímu, nízko uloženému pohonnému systému
 • Vyvážené jízdní vlastnosti
 • Široký výběr motorů a baterií
 • Velký výběr komponentů a doplňků
 • Protišlapná brzda nebo volnoběžný náboj

 


 

VÝROBCE POHONU

Středový pohon Impulse 2.0 je vyvinutý přímo německým výrobcem značky Kalkhoff, a tyto pohony jsou tak exkluzivně dodávány pouze s elektrokoly, které patří výrobci – společnosti Derby Cycle.

Původ technologie elektrokol Kalkhoff je tedy zcela jasný a je zaručena i certifikace těchto pohonů – u elektrokol Kalkhoff nenajdete žádné bezejmenné „bezkartáčové motory“, jejichž původ si lze jen představovat. Výkon a kvalita motoru jsou zcela zásadní pro zážitek z jízdy na elektrokole.

Kalkhoff, německá značka s více než 90-letou historií, se specializuje na produkci městských kol a elektrokol. Kola jsou navrhována, testována a kompletována v německém Cloppenburgu. Elektrokola Kalkhoff patří dlouhodobě mezi nejprodávanější elektrokola v Německu.

 


 

DESIGN ELEKTROKOLA

I v tomto směru nabízí Kalkhoff ojedinělý výběr – ať hledáte elektrokolo s klasickým pánským sportovním rámem, nebo prohnutý rám s nízkým nástupem, u značky Kalkhoff je vše k dispozici, obvykle i ve více barevných variantách. Pokud hledáte stylové elektrokolo s prvky retro designu, i takové elektrokolo je v nabídce.

Většina modelů elektrokol Kalkhoff je dodávána alespoň ve dvou variantách rámu – obvykle je to pánský sportovní rám a také oblíbený rám s nízkým nástupem označovaný jako Wave nebo Comfort.

Všechna elektrokola Kalkhoff vyrobená od roku 2014 mají 10-letou záruku na případné výrobní vady rámu.

 

Pánský sportovní rám Klasický pánský rám – ideální volba vzhledem ke stabilitě, malé hmotnosti a sportovnímu designu.
Dámský sportovní rám Sportovní elektrokolo s velkou stabilitou rámu a malou hmotností. Geometrie je vhodná především pro ženy nebo seniory, kteří mají rádi sportovní design.
Rám s nízkým nástupem Monotubní – jednotrubkový – rám spojuje tuhost s komfortem – nízko-nástupové elektrokolo je skvělá volba pro muže a ženy, kteří upřednostňují pohodlnou jízdu.
Touring dámský rám Dámský hliníkový rám v klasickém provedení s pohodlným nasednutím. Obvykle v retro designu s moderními prvky.
Compact Kompaktní hliníkový rám pro flexibilní použití, v kombinaci s 20″ koly. Skvělé elektrokolo do města.

 

URČENÍ ELEKTROKOLA

Kalkhoff nabízí elektrokola skutečně pro každou příležitost – pro každodenní dojíždění do práce, pro rychlé cesty po městě, elektrokola na dlouhé trekingové vyjížďky, elektrokola zaměřená na pohodlí jezdce nebo také stylová retro elektrokola. Každý může najít to své ideální elektrokolo, podle zamýšleného způsobu využití:

 

Typ Charakteristika Modely
ACTIVITY Elektrokola na dlouhé vyjížďky i s brašnami. Snadno ovladatelná elektrokola ve stylu Activity jsou lehká, sportovní a hodí se pro ležérní fitness trénink, stejně tak jako pro výlety po širokém okolí. Elektrokola, na nichž si jízdu užijete v každém věku i pokud převážíte naložené cyklistické brašny.  Modely Agattu Impulse, Agattu Premium Impulse, Agattu XXL Impulse
COMFORT Pohodlné elektrokolo. Elektrokola jsou vybavena veškerým komfortem: pohodlným gelovým sedlem, odpruženou sedlovkou, výkonným osvětlením, apod. Některé modely také kombinují retro styl a moderní technologie. Modely Tasman Classic Impulse, Tasman Impulse
URBAN Elektrokola do města. Designem výrazná a stylová městská elektrokola jsou vybavena vysoce kvalitními komponenty a zpříjemní Váš život ve městě – jsou ideální na cestu do práce, na nákup nebo zábavou. Modely Sahel Compact a Sahel Impulse
PERFORMANCE Výkonná elektrokola pro náročné cyklisty: silný pohon, prvotřídní komponenty a perfektní jízdní vlastnosti elektrokola. Na tato sportovní elektrokola se můžete zcela spolehnout i při delších cestách.  Modely Kalkhoff Pro Connect Impulse, Kalkhoff Endeavour Impulse

 

 

PRŮMĚR KOL

Elektrokola Kalkhoff jsou k dispozici v kompaktním – 20″ provedení, široký výběr je potom elektrokol s 26″ nebo 28″ koly.

 

Elektrokola s 28″ koly Elektrokola s 26″ koly Elektrokola s 20″ koly
28″ průměr kol je nejběžnější u krosových a trekingových elektrokol, s 28″ koly je široký výběr 26″ průměr kol je kombinován spíše s malými velikostmi rámu – jde o elektrokola určená pro jezdce o výšce přibližně 155 cm 20″ průměr kol je u Kalkhoff k dispozici pouze u modelu Sahel Compact

 

 

VÝBĚR VELIKOSTI RÁMU – VELIKOSTNÍ TABULKA KALKHOFF

Správná výška rámu má přímý vliv na posed na kole a tím i na kvalitu jízdy a pohodlí. Roli přitom nehraje pouze tělesná výška, tato však může být výchozím bodem při doporučení správné výšky rámu:

 

Tělesná výška v cm; délka sedlové trubky v cm
Příklad: Výška postavy je 170 cm – vhodná velikost kola Kalkhoff je M.

Výše uvedené hodnoty jsou orientační. Pro volbu správné velikosti rámu je rozhodující Váš individuální poměr mezi délkou trupu, paže a nohy.  Rádi Vám jako autorizovaný prodejce elektrokol Kalkhoff v Praze – Uhříněvsi pomůžeme určit Vaši velikost i ideální nastavení jízdního kola, popř. polohy řidítek a sedla.

 

NOSNOST ELEKTROKOLA KALKHOFF

Elektrokola Kalkhoff jsou mimořádná i pokud jde o nosnost. Všechna elektrokola Kalkhoff mají nosnost 120kg. Avšak někdy běžná nosnost není dostačující – pokud jste těžší nebo vyšší cyklista a nebo potřebujete převážet náklad na elektrokole, je připravena řada elektrokol s označením XXL. XXL elektrokola jsou připravena uvézt 170kg – větší zátěži je přizpůsoben rám i použité komponenty.

 


MOŽNOST VYZKOUŠENÍ ELEKTROKOLA

Jízda na elektrokole Kalkhoff je velice příjemná, plynulá a ovládání elektrokola je velice jednoduché, není třeba složité instruktáže  - ovšem není nad to vyzkoušet jej. Zážitek z jízdy na elektrokole Kalkhoff si můžete dopřát v okolí naší prodejny – neváhejte si rezervovat nezávaznou testovací jízdu v BIKEWAY!

Naše testovací centrum nabízí k vyzkoušení elektrokola s pohonem IMPULSE z aktuální modelové řady 2015. 

Informace o test centru elektrokol v BIKEWAY zde.

 


 

Rozhodujete se pro elektrokolo Kalkhoff? Neváhejte nás kontaktovat pro více informací:

BIKEWAY – specialista na vítězná elektrokola Kalkhoff

www.bikeway.cz

Autor: Radek Dítě

Poslední aktualizace: 8.3. 2015

Kopírování článků je zakázáno.

 

Leave a Reply


6 + = čtrnáct