Pánské trekingové elektrokolo Kalkhoff Agattu C8 HS Impulse 8-G 2012 s 15 Ah baterií je vynikající volbou pro cyklisty – vyznavače dlouhých sportovních vyjížděk do přírody.

Pohon

Jak je zvykem u elektrokol Kalkhoff, pohon i baterie jsou elegantně zakomponovány do rámu a nijak nenarušují celkový sportovní dojem z tohoto 28″ elektrokola.

Středový pohon elektrokola Impulse Pedelec 36V / 250W v tomto případě není kombinován s protišlapnou brzdou, ale  s volnoběhem, což lépe vyhovuje záměru sportovnějšího pojetí jízdy. Pohon Impulse má velice vyvážené jízdní vlastnosti, umožňuje klidnou, plynulou jízdu a vše je automaticky nastaveno tak, že jezdec cítí velkou stabilitu kola. Regulovat lze i stupně podpory šlapání a ovlivňovat tak dojezdovou vzdálenost.

Pohon Impulse vyvíjí přímo výrobce elektrokol Kalkhoff v německém Cloppenburgu a získal za něj řadu ocenění.

Baterie

Baterie elektrokol Kalkhoff jsou dobře zabezpečeny proti krádeži – akumulátor lze uzamknout přímo v rámu kola a stejným klíčkem zamknout rámový zámek, který je dodáván s elektrokolem.

Dobíjení baterie probíhá přímo v rámu elektrokola nebo v dokovací stanici, která je samozřejmě také součástí dodávky elektrokola.

Kalkhoff Agattu C8 HS Impulse 8-G 2012 je v tomto případě dodáváno s 15Ah baterií, která umožňuje dojezd až 180km.

Jedná se Li-Ion Akku 15 Ah: 540 Wh baterii s dlouhou životností. Výrobce garantuje 1100 nabíjecích cyklů s plnou kapacitou nabití.

Obvyklá doba nabíjení jsou 4 hodiny.

Displej

Kalkhoff se zaměřuje na pohodlí a jednoznačnost informací pro jezdce i v případě displeje. Jeho ovládání je velice intuitivní a není třeba jej zdlouhavě studovat. Na displeji na řídítkách se zobrazuje stav baterie a v tomto případě má i asistenční tlačítko – pokud elektrokolo vedete, zmáčknutím tlačítka se elektrokolo pomalu rozjede.

Výbava

Přehazovačka je ukryta v zadním náboji – 8-rychlostní řazení Shimano Nexus v zadním náboji je velice moderní a bezúdržbový systém oblíbený u městských a trekingových kol.

Spolehlivé a účinné jsou použité hydraulické ráfkové brzdy Magura HS11.

Odpružená vidlice SR Suntour NEX 4610 má lockout.

Komfort dále zajišťuje odpružená sedlovka, nastavitelný představec, gelové sedlo Selle Royal a ergonomická madla.

Ráfky Rodi Freeway jsou dvojstěnné. Pláště Continental Eco Contact mají boční reflexní pruh.

Systém jednoho klíče - stejným klíčem uzamknete baterii a rámový zámek kola značky AXA.

Kolo je dodáváno s příslušenstvím: Kvalitní dynamem poháněné značkové osvětlení B&M, blatníky, stojánek, pumpička, zadní nosič, zámek AXA a zvonek.

Vyrobeno v Německu
Model 2012

Závěr

Co více očekávat od pánského trekingového elektrokola, než to, co nabízí elektrokolo Kalkhoff Agattu C8 HS Impulse 8-G 2012:  sportovní posed, spolehlivý pohon, dlouhou dojezdovou vzdálenost,  kvalitní komponenty a veškeré doplňky, včetně osvětlení, které nelze přehlédnout.

Doporučená cena: 58990,-Kč

Dodavatelem elektrokol Kalkhoff je BIKEWAY, prodejna a e-shop, Praha 22.

BIKEWAY

 

Leave a Reply


7 + devět =