Opět je tu elektrokolo Kalkhoff Impulse 8C 8-G 2012 – tentokrát v černém provedení.

Nedávno jsme představili toto elektrokolo Kalkhoff ve stříbrné barvě.

Elektrokola Kalkhoff jsou velice oblíbená mezi zákazníky a patří zároveň k favoritům nezávislých testů elektrokol. A jak se zatím dařilo elektrokolu Kalkhoff Impulse 8C 8-G 2012 v prvních testech roku 2013?

1/ Test časopisu ElektroRad Test 1/2013

Elektrokolo Kalkhoff Impulse Premium i8R bylo časopisem ElektroRad Test 1/2013 označeno jako „Velice dobré“.

Časopis ocenil zejména výkonnost pohonu Impulse.

Elektrokolo bylo „Doporučeno“ také pro kombinaci zpětné brzdy a hydraulických ráfkových brzd a výkonné osvětlení, čímž je zaručena vysoká bezpečnost.

Přehled elektrokol se středovým pohonem Impulse s integrovanou protišlapnou brzdou, vyvíjeným výrobcem elektrokol Kalkhoff v Německu, naleznete zde.

2/ Test časopisu ÖKO-TEST 03/2013

Nezávislý německý časopis ÖKO-TEST (03/2013) ve spolupráci se zkušebním ústavem velotech.de otestoval značková elektrokola.

Rozsáhlý test 10 elektrokol známých výrobců zjednodušeně sledoval „Která jsou bezpečná a dobrá“ . Zejména u levnějších elektrokol byla zjištěna bezpečnostní rizika – některým elektrokolům praskly při testu ráfky a dráty, jednomu elektrokolu dokonce praskla sedlovka.

Elektrokola Kalkhoff reprezentoval model Impulse 8C se středovým pohonem Impulse. Právě Kalkhoff byl na základě testu označen jako skutečně dobrá alternativa (takto byla označena pouze 2 elektrokola z 10) a elektrokolo, „kterému nelze prakticky nic vytknout“.

Test také poukazuje na to, že zátěž při jízdě vyvíjená na rám a vidlici elektrokola je výrazně vyšší, než u běžného jízdního kola. To pouze potvrzuje náš dlouhodobý názor na montáž motorizačních sad na běžná kola nebo používání nekvalitních komponentů na levných elektrokolech. Pro elektrokola také platí,  jak opět uvádí test: „Kvalita má svoji cenu“.

O kvalitách elektrokola Kalkhoff, které v minulých letech obstálo i v mnoha dalších nezávislých německých testech, se můžete přesvědčit i v našem testovacím centru!

Leave a Reply


osm − = 2